Forum Klubów Motocyklowych

Forum o motocyklistach dla motocyklistów

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2013-08-09 23:57:29

kilim

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

rozwiń temat

Offline

 

#17 2013-08-27 13:03:21

Setaur

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Cyt.: "Wszystkie kluby są równe, ale niektóre są równiejsze od innych".

Kilka celnych uwag na kongresie prezesa "Gromu" wystarczyło by podpaść "Yellow Nation"... Krytyki się nie przewiduje i nie toleruje.
Cały ten syf w "klubowym świecie" - i to dotyczy WSZYSTKICH stron tego światka, to po prostu elementarny brak szacunku dla innych. Zwłaszcza okazywaną przez "wielkie" kluby z literą "M" na początku skrótu. Żeby mieś szacunek jako klub to trzeba albo rzeczywiście dużo robić i pokazać, że się potrafi, chce, w coś wierzy i coś sobą reprezentuje - i nie chodzi tu o ilość możliwych palek do wystawienia. Albo - krócej oczywiście - siłą i nie bójmy się tego słowa, terrorem. To po prostu "ciemna strona mocy", łatwa i przyjemna dla tych którzy na nią przejdą.... To wynika oczywiście ze strachu. bo "jak nie będą się ciebie bali to się będą z ciebie śmiali". Tak nie jest, o czym wiedzą dobrze ci którzy są wierni Zasadom. Tym prawdziwym oczywiście.

Offline

 

#18 2013-10-04 10:53:43

GR_

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Tak to prawda, prezydent "Gromu" przedstawił kilka uwag i propozycji będąc "klubem innym", w kulturalny i stosowny sposób, w końcu po coś ten kongres jest, tak uważam. Klub Grom to grupa z tradycjami sięgającymi dawnych lat, gdy tak naprawdę większość obecnych klubów jeszcze nie istniała. Klub był w kongresie kilka lat, jednak PRLowski klimat Gromu poprostu nie pasował do klimatu MC. Nie chcąc wchodzić nikomu w drogę ani bezcześcić klimatu MC, oraz po sugestiach pewnych osób z RR MC, klub jednogłośnie zdecydował odejść z KPKM, jednak z uwzględnieniem wzajemnego poszanowania, co uwzględniono w wystosowanym do rady KPKM piśmie.

Pozdrawiam,
GR_

Offline

 

#19 2013-10-08 10:32:46

Mot

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

"Grom", to Polski Związek Motorowy a Polski Związek Motorowy to oficjalne, formalne od ponad pół wieku , uznawane poza granicami kraju stowarzyszenie, skupiające ponad 400 polskich klubów i automobilklubów. W stowarzyszeniu tym działają pasjonaci motoryzacyjni o szerokim zakresie. Związek ma swoje centralne i okręgowe władze pochodzące z demokratycznych wyborów. We władzach są na równych prawach kobiety i mężczyżni, mundurowi i cywile, młodzi i starzy, pracownicy i emeryci. Jest Statut i jest porządek. Tak było i pozostanie. Związek i kluby związkowe w swoich założeniach podstawowych mają działalność wśród i na rzecz społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Trzy podstawowe kierunki działalności to: TURYSTYKA, SPORT MOTOROWY i BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO. żadnego "zamordyzmu". Luz, blus, pełna jasność i demokracja. Wszyscy są autentycznie równi. Relikt PRL-u ? Ok. I co w tym złego ? Komu to szkodzi ? Komu to przeszkadza ? Komu nie pasuje i dlaczego ? Kluby PZM-owskie mają swoje legalne, oficjalne, znane z nazwisk władze i niech już tak pozostanie ! W czym jesteśmy gorsi od klubów kongresowych ? W tym, że jeżdzimy na festyny i pikniki, że organizujemy dla dzieci szkolenia, zawody, konkursy, że jesteśmy przychylni, otwarci dla wszystkich, w tym, że dla nas na I miejscu jest ZDROWIE, II- RODZINA, III- PRACA a KLUB dopiero na IV miejscu ? Jak masz kłopoty ze zdrowiem, nie układają się sprawy rodzinne i pozostajesz bez pracy to "cienki Bolek"

Offline

 

#20 2013-10-09 03:18:27

peace

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

W takim razie po co chcieliście być w Kongresie skoro nie popieraliście idei Kongresu. Przecież temat jest jasno powiedziany co Kongres uznaje a czego nie uznaje. Druga sprawa - powtarzacie ciągle o demokracji w Gromie ale z tego co się orientuję  to już ta demokracja do Waszego oddziału nie dotarła z Waszej strony - zbytnio prawa głosu to nie mieli.
Skoro chcecie jeździć po festynach i odpustach to po co Wam kamizelki obszyte barwami tak jak kluby MC ? Po co Wam funkcje sergeant , president , member , suport ? Przecież takie coś nie występuje w strukturach PZM- otu. A co takiego dał Wam do tej pory PZM-ot ? Czy zorganizował zlot na który Was zaprosił ? Raczej nie. Czy byliście na jakiejś imprezie zorganizowanej przez PZM-ot ? Raczej nie. Władze w Kongresie też są i każdy wie kto je stanowi. Jeśli ktoś nie wiedział z kim rozmawia no to już jego problem. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę powodzenia......

Offline

 

#21 2013-10-09 15:03:50

Mot

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

No, nareszcie forum w tematyce klubowej ożyło ! Chwała Najwyższemu ! Kilka zdań do do kolegi "peace": Dzięki za powższy tekst. Jesteś realistą i mam nieodparte wrażenie, że już zre sobą rozmawialiśmy o tych sprawach. A teraz co do Twojej wypowiedzi: Czy na stronie kongresowej nie powinny widnieć wyrażne stwierdzenia jakie są wymogi stawiane przed klubami i motocyklistami, członkami klubów kongresowych ? Czy zapis w "słowniczku" dotyczący "klubów innych" nie wprowadza w błąd ? Czas to zmienić i nie będzie nieporozumień. Popieraliśmy oficjalnie głoszone i pisane idee kongresowe o braterstwie, pomocy itp. Gdzie temat mundurowych i kobiet w klubie jest jasno przedstawiony ? zaraz to przeczytamy, tylko gdzie tego szukać ? Co do wątpliwej demokracji w "Gromie". Było głosowanie przed decyzją o wystąpieniu w Oddziale. Prezes Oddziału był i wie, ilu członków podniosło rekę "za". Pytasz po co nam obszyte kamizelki ? Bo taka teraz moda. nie ma anonimowości, wiadomo kto jest kto i jeśli "nabradziaży" to konkretny x czy konkretny klub a nie "jacyś motocykliści". Naszywki "Gromu" wozimy na plecach już od 1999 r. Nigdzie nie podano, że to jest zastrzeżone i przez kogo. Czy coś w tym złego. Przy okazji, wracamy pomaleńku do języka ojczystego. A co nam daje, dawał i będzie dawał PZM-ot wiemy my, jego członkowie. Mogę mo tym napisać następnym razem>Imprezy też organizuje. Miło było. Pozdrawiam i mam nadzieję na ciąg dalszy.

Offline

 

#22 2013-10-10 01:20:16

peace

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Witam ponownie.
Zapewne ze sobą rozmawialiśmy. Co do głosowania ; z tego co mi wiadomo oficjalnego głosowania w oddziale nie było, była mała '' ankieta '' w dniu w którym nie powinno jej być......
Co do reszty tematów - nie rozumiem rozgoryczenia..... Klub Grom chciał wystąpić z Kongresu i to zrobił. Nie ma żadnego przymusu w tej materii. Co do kobiet i mundurowych - wszyscy wiedzą jakie stanowisko w tej kwestii zajmuje Kongres i dziwię się że tylko Grom o tym nie wiedział. Co do anonimowości - wystarczy przecież z przodu kamizelki naszywka z ksywką i nazwa Klubu ; anonimowość w tym momencie znika. Kolejny temat to nie wydaje mi się aby ktoś Was terroryzował i zmuszał do zdjęcia kamizelki , chyba że przed zlotem Kongresowym ; ale to przepraszam to tak jakby ktoś organizował wesele i nieproszony gość chciał się załapać w garniturze......... Co do PZM-otu też byłem członkiem ale imprez nie kojarzę.
Myślę że temat jest zamknięty bo tak jak napisałem przymusu nie ma i nie ma co bić piany. Trzeba jeździć tak jak komu pasuje , czyli jednym jako Klub Kongresowy a innym jako Klub z PZMotu lub PRMemu lub bez jakiejkolwiek przynależności.
Pozdrawiam i pomyślności na drodze.

Offline

 

#23 2013-10-10 20:16:48

Mot

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Cześć kolego ! Powitanko wszystkim czytającym ! Mamy więc odpowiedż na pytanie : JAK UZDROWIĆ RUCH MOTOCYKLOWY W POLSCE ? To zawarte jest w w bardzo mądrym jednym Twoim zdaniu z którym całkowicie się zgadzam i myślę, że jest to jak narazie jedyne i skuteczne rozwiązanie. " TRZEBA JEŻDZIĆ TAK JAK KOMU PASUJE, CZYLI JEDNYM JAKO KLUB KONGRESOWY A INNYM JAKO KLUB Z PZMotu LUB PRMemu LUB BEZ JAKIEJKOLWIEK PRZYNALEŻNOŚCI ". Święte słowa. Gdy do tego dojdzie będzie wolność, miłość i braterstwo ("bo wszyscy Polacy, to jedna rodzina . . . ") A  M  E  N  !

Offline

 

#24 2013-10-11 09:51:53

GR_

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Witajcie, Kolego Peace , są kluby które organizują większość imprez dla wszystkich, bez względu na "garnitur". Znam wiele klubów zagranicznych, w których nie ma żadnych podziałów na równych i równiejszych. U nas w Polsce w zasadzie gdyby nie jednostki to też byłoby ok, bo większość to normalni ludzie, którzy nie zawsze wiedzą gdzie się znajdują, a niektórym brakuje obycia (zwłaszcza je zatracają po alkoholu etc.). Całe szczęście, każdy z nas ma wolny wybór i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ciekawe czy doczekam czasów kiedy nastąpi równość i jedność pomiędzy zrzeszeniami klubów w PL, kiedy polityka przerodzi się w motocyklizm. Zadowalające jest to, że temat nie umiera i dyskusja na forach trwa w sposób kulturalny. Pozdrawiam

Offline

 

#25 2013-10-17 12:24:25

Passat

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Witam wszystkich czytających i dyskutantów! Czując się "wywołanym do tablicy" jako Prezes KM "GROM" krótko i zwięźle wyjaśniam: Popełniłem dwa taktyczne błędy. Pierwszy 3 lata temu, udając się za namową kolegów z klubów kongresowych na jesienny Kongres, celem zaakceptowania naszego klubu i posiadanych od 1999 r. barw. Poszło gładko i przyjemnie i tak było do kongresu wiosennego 2013. Tu popełniłem drugi błąd. Jako 34-letni aktywny działacz PZM-ot wymyśliłem sobie pewne kongresowe usprawnienia, opracowane na podstawie wielu wypowiedzi, opinii motocyklistów klubów kongresowych i skorygowane oraz zaakceptowane przez naszych klubowych członków. Te wnioski, propozycje przeniosłem na papier i odczytałem na sali obrad kongresowych (treść wystąpienia na naszej klubowej stronie w "Aktualnościach"). Moja wina ! Po pierwsze: po jaką cholerę poniosło mnie 3 lata temu na Kongres ? Przecież jako grupa motocyklowa PZM-ot działaliśmy bez żadnych problemów od 1979 r ? Po drugie: Po co jakiego czorta wyskoczyłem z tymi wnioskami ? W konsekwencji przerobiliśmy "Powrót do przeszłości". Mój końcowy wniosek: TRZEBA MYŚLEĆ ! Serdecznie pozdrawiam i do przyjemnego zobaczenia na trasach oraz (niektórych) imprezach ! "PASSAT"

Offline

 

#26 2013-10-18 11:26:44

rychu

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Na razie nic w aktualnościach o ty nie ma

Offline

 

#27 2013-10-18 11:31:29

NiteMare

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Panowie jak pragnę zdrowia, które straciłem chlając wódę nie tylko na zlotach i imprezach MC czy FG. Mam prośbę, siądźcie se w domu i przestudiujcie historię i chronologię powstania takiego czegoś ja kluby MC. Wtedy zobaczycie jaki jest  generalny profil tego typu klubów. Może zauważycie różnice między klubami MC, klubami MC a FG, może zaskoczycie co to jest 1% - percenter.
  Jak już załapiecie o co "cam on" to przestaniecie wypisywać jakieś bzdety o scenie motocyklowe, demokracji itp itd.

  Może i prezes GROMU miał dobre i szczere motocyklowe chęci. Niestety przekładanie stosunków z innego środowiska na KPKM to duże nieporozumienie.
  Najpierw trzeba dojść jako FG do prawa noszenia pełnych barw, potem znaleźć klub MC który poprze wniosek o status MC, potem może taki MC wejdzie do Rady Kongresu i uświadomi sobie, że lejce trzymane są przez RR.

Offline

 

#28 2013-10-18 12:20:34

Passat

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Powitanko ! Kolego "rychu" podaję namiar dokładny: www.grom.wtorek.net i z menu wybierasz "Aktualności" a w aktualnościach pierwszy temat na górze to "Rajd motocyklowy" a siódmy w dół to "Wystąpienie z Kongresu". Do "NiteMare": Tak, miałem dobre i szczere motocyklowe chęci. Zabrakło mi jednak realizmu. Masz rację, to było nieporozumienie. Sam to "wykrakałem" na pierwszym swoim wystąpieniu kongresowym jesienią 2010 r. słowami: "Mam świadomość, że jestem ewenementem na tym kongresie i należe do wymierającego gatunku"."Człowiek uczy się do śmierci i głupi umiera". Dawno skończyłem 60 lat a ubijanie tyłka na siodełku motocyklowym przez 45 lat prawdopodobnie odbiło się na mojej głowie. No cóż, człowiek uczy się także na własnych błędach. A motocykle kochałem, kocham i będę kochał (zwłaszcza pod szałowymi motocyklistkami, które jeżdża z mottem: nie ma to, jak dobry tłok między nogami!). Pozdrawiam młodych i do zobaczenia na stalowych mustangach posuwających po (dziurawych ?) drogach RP !

Offline

 

#29 2013-10-18 14:10:14

Passat

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

W uzupełnieniu do kol. "rychu": Treść naszego  wystąpienia do Rady Kongresu z wnioskami znajduje się w stronie jak wyżej podałem ale na 2 stronie "aktualności ", poz. 10 od góry. Nigdzie więcej nie znajdziesz publikacji.

Offline

 

#30 2013-10-18 15:39:16

99% biker

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kongres wiosna 2013

Passat napisał:

Dawno skończyłem 60 lat a ubijanie tyłka na siodełku motocyklowym przez 45 lat prawdopodobnie odbiło się na mojej głowie.

Tu muszę przyznać Ci kolego rację - czego tam szukałeś? Braterstwa, szacunku itd...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Człuchów https://www.ehotelsreviews.com/ restauracje Ciechocinek