Forum Klubów Motocyklowych

Forum o motocyklistach dla motocyklistów


#1 2012-10-12 09:11:07

Kandydat

Gość

Kluby MC a społeczeństwo...

Zakładając ten wątek chcę dowiedzieć się czegoś więcej na temat klubów MC, ich funkcjnowania; a mianowicie:
1 czy prowadzą akcje niosące pomoc innym (pomijam oczywiście MOTOSERCE)
2 czy organizują otwarte imprezy w CH, na które mogą przyjść nie tylko motocykliści MC ale też inni np z PRM, jak również i zwykli ludzie.
3 jak to wszystko wygląda ze strony medialnej? Udzielanie wywiadów do TV, gazet branżowych, itp...
4 czy klub będący w PRM może stać się supportem klubu MC jeśli tak to na jakich zasadach
5 Czy to prawda że member MC składa przysięgę?

Prośba tylko o prawdziwe odpowiedzi to może pomóc tysiącą osób, które nie wiedzą jaką scieżkę obrać i być może kiedyś zasilą wasze szeregi.....

Jeśli się ktoś zdecyduje na odpowiedz na któreś z powyższych pytań to proszę przy odpowiedzi wstawić numer pytania unikniemy wtedy bałaganu, mile widziane odpowiedzi na przykładzie konkretnego klubu...
Prośiłbym również o nie wchodzenie tutaj w "pyskówki" bo to zaśmieci myśle że bardzo istony i dla wielu potrzebny temat....

LwG

 

#2 2012-10-12 12:02:23

BiNiOL

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

1.Tak. Chociażby lokalnie wizyty w domach dziecka.
2.Tak.
3.
4.Nie jest ważne czy klub/człowiek jest związany akurat z PRM czy inną organizacją zrzeszającą kluby. Są ważniejsze kryteria związków z klubem MC. W klubach takich z założenia nie powinni znaleźć się ludzie związani ze służbami mundurowymi (również w stanie spoczynku).
5.Tak. Nie jest to tajemnicą.

Offline

 

#3 2012-10-12 12:13:04

Kandydat

Gość

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

BiNiOL napisał:

1.Tak. Chociażby lokalnie wizyty w domach dziecka.
2.Tak.
3.
4.Nie jest ważne czy klub/człowiek jest związany akurat z PRM czy inną organizacją zrzeszającą kluby. Są ważniejsze kryteria związków z klubem MC. W klubach takich z założenia nie powinni znaleźć się ludzie związani ze służbami mundurowymi (również w stanie spoczynku).
5.Tak. Nie jest to tajemnicą.

Dodatkowe pytanie do pkt2

Jaka jest gwarancja wyjścia w nienaruszonej kamizelce PRM z  z takiej otwartej imprezy? Bo doczytałem właśnie o haniebnym zachowaniu klubu Boruta MC na zlocie w Sierpcu gdzie w kilkudziesięciu pobili kilka osób z PRM jak dobrze zrozumiałem za "kamizelki" ??? To może lepiej przyjść z gołymi plecami?

 

#4 2012-10-12 12:29:38

BiNiOL

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

Odpowiem z punktu widzenia swojego Klubu. Gdybyś był nieproszonym gościem na mojej imprezie, to nie zostałbyś na nią wpuszczony. Sory, ale sytuacji chowania kamizelek żeby przyjść do kogoś na piwo nie będę komentował. Za kluby związane z KPKM niech wypowie się ktoś od nich.

Ostatnio edytowany przez BiNiOL (2012-10-12 12:30:03)

Offline

 

#5 2012-10-12 13:33:12

Streetfighter

Gość

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

BiNiOL napisał:

Odpowiem z punktu widzenia swojego Klubu. Gdybyś był nieproszonym gościem na mojej imprezie, to nie zostałbyś na nią wpuszczony. Sory, ale sytuacji chowania kamizelek żeby przyjść do kogoś na piwo nie będę komentował. Za kluby związane z KPKM niech wypowie się ktoś od nich.

No właśnie .Natomiast ta konkretna sytuacja wyglądała tak że chłopaki przyjechali w kamizelkach,w nich weszli ,zostali wpuszczeni a wyszli...bez kamizelek i konkretnie poobijani  .Organizator tego zlotu czyli FG Szlif udawał że nic się nie stało. Gdyby poinformowali BSA na wejściu że nie wchodzą bo są z PRM nie było by tematu .A tak byczki z B chcieli błysnąć i  poszli po bandzie.

 

#6 2012-10-13 10:15:59

Peter

Gość

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

no ale to jest raczej pytanie do twardzieli z B...

2. Jak sobie wejdzisz na strony roznych klubow to bardzo czesto jest informacja o tym, kiedy sa nazwijmy to drzwi otwarte. Jesli jest jakas impreza o charakterze zamknietym to najczesciej taka informacja pojawia sie na plakacie. Masz tez na stronach podane nr telefonow (nie zawsze) do ludzi z klubu, jak masz watpliwosci to dzwon i zapytaj, dopytaj etc itp. albo napisz maila, cokolwiek. Mozesz przyjsc na otwarta impreze, mozesz tez sprobowac sie umowic na jakies spotkanie.

 

#7 2012-10-15 15:48:54

mroczny

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

Likwidacja wątku o Kongresie
Nie wiem dla czego cały wątek zginął tak sie nie robi trzeba było zamnać a nie zawijać szkoda mojego czasu tu było fatalny ruch admin  fatalny

Informuję,że wątek " Cała prawda - KPKM" w związku z wyczerpaniem tematu został zamknięty.

Offline

 

#8 2012-10-15 16:10:22

FG

Gość

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

Kandydat napisał:

Zakładając ten wątek chcę dowiedzieć się czegoś więcej na temat klubów MC, ich funkcjnowania; a mianowicie:
1 czy prowadzą akcje niosące pomoc innym (pomijam oczywiście MOTOSERCE)
2 czy organizują otwarte imprezy w CH, na które mogą przyjść nie tylko motocykliści MC ale też inni np z PRM, jak również i zwykli ludzie.
3 jak to wszystko wygląda ze strony medialnej? Udzielanie wywiadów do TV, gazet branżowych, itp...
4 czy klub będący w PRM może stać się supportem klubu MC jeśli tak to na jakich zasadach
5 Czy to prawda że member MC składa przysięgę?

Prośba tylko o prawdziwe odpowiedzi to może pomóc tysiącą osób, które nie wiedzą jaką scieżkę obrać i być może kiedyś zasilą wasze szeregi.....

Jeśli się ktoś zdecyduje na odpowiedz na któreś z powyższych pytań to proszę przy odpowiedzi wstawić numer pytania unikniemy wtedy bałaganu, mile widziane odpowiedzi na przykładzie konkretnego klubu...
Prośiłbym również o nie wchodzenie tutaj w "pyskówki" bo to zaśmieci myśle że bardzo istony i dla wielu potrzebny temat....

LwG

1. Oczywiście, i to wiele, jednak nie obnoszą się z tym, jak robią to luźne grupy motocyklistów, którzy wysyłają streszczenie z każdej akcji np pojawienia się w domu dziecka, do prasy motocyklowej. Piszę za mój Klub, ale też uważam iz tak robi wiele klubów - pomoc tak, rozgłos nie.
2. U mnie w CH sa dni otwarte na które może przyjść każdy, jednak szanując zasady klubów motocyklowych, nie należy pokazywać się na takowej imprezie w kamizelce obszytej naszywkami grupy nie akceptowanej i/lub nienależącej do KPKM.  Nie wszystkie kluby, co jasne, które nie należą do kongresu,  są przez niego nieakceptowane. Zatem jak będziecie supportem np HA, G MC, czy Travelers MC, każdy będzie wam także okazywał szacunek (co prawda ostatnio ta wzajemna akceptowalność G MC i KPKM, pozostawia wiele do życzenia, jednak bądźmy dobrej myśli szybko sytuacja wroci do normy.
W przypadku nieopisanym powyżej,  poproszono by Cię grzecznie o zdjęcie kamizelki, lub poinformowano na bramie o takich zasadach. Dotyczy to zatem klubów PRM, policyjnych i innych luźnych grup.
3. W ŚM ukazują się opisy klubów motocyklowych, można znaleźć wywiady z pres RR, G MC i innymi klubami, także jest to oczywiste.
4. Support m.in. oznacza zastosowanie się do zasad klubu supportowanego, co wyklucza uczestnictwo w PRM. Poza tym by stać się supportem, nie tylko Ty musisz chcieć, ale też klub MC musi chcieć, i Was zaakceptować. Najlepiej udać się z takim pytaniem do klubu MC, będącego w Waszym kręgu zainteresowań. Support wiążę też się z obowiązkami np pomocy przy organizacji motoserca w danym mieście, czy imprezy klubu MC.
5. Kluby MC jak i część klubów FG, które stosują identyczne zasady jak MC, mają swoje wew przepisy, wynikające z własnych potrzeb jak i ogólnych zasad MC. Awanse na kolejne stopnie (hangaround, prospect, member), są pewnym zaszczytem i czymś wyniosłym, po okresach próby i czasu by stać się przyjacielem i członkiem zgranej paczki ludzi. Aby podkreślić tą wyniosłość, część klubów stosuje przysięgi.

 

#9 2012-10-15 19:00:58

 Żuras

Użytkownik

Punktów :   

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

mroczny napisał:

Likwidacja wątku o Kongresie
Nie wiem dla czego cały wątek zginął tak sie nie robi trzeba było zamnać a nie zawijać szkoda mojego czasu tu było fatalny ruch admin  fatalny

Informuję,że wątek " Cała prawda - KPKM" w związku z wyczerpaniem tematu został zamknięty.

ależ nic nie zginęło jak sugerujesz... pewnie miałeś utworzony link do "otwartego" forum... a, taki nie zadziała... ale służę pomocą... i proszę:



http://www.klubymotocyklowe.pun.pl/viewtopic.php?id=3

Offline

 

#10 2012-11-07 18:03:31

jajo

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Kluby MC a społeczeństwo...

Widzę, że to nie koniec "falowego" odchodzenia z kongresu:

"Oświadczamy, iż Klub Motocyklowy ORZEŁ podjął decyzję odejścia z dniem 30.10.2012 z Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych i pozostaniu niezależnym Klubem. Tym samym dziękujemy za współpracę i pozostawiamy niezmienny szacunek dla wszystkich klubów zrzeszonych w KPKM.

Z poważaniem
Członkowie Klubu Motocyklowego ORZEŁ Żary "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.klubymotocyklowe.pun.pl renowacja parkietu warszawa cennik ciechocinek nocleg